بسیجی باخدا
تا زنده ام و نفس میکشم شکرت میکنم خدا

خطا از من است، می دانم. از من که سالهاست گفته ام "ایاک نعبد"، اما به دیگران هم دلسپرده ام. از من که سالهاست گفته ام " ایاک نستعین" ، اما به دیگران هم تکیه کرده ام. اما رهایم نکن... بیش از همیشه دلتنگم... به اندازه ی تمام روزهای نبودنم..."
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
تقویم امروز
تاریخ روز
وضعیت آب و هوا
حدیث
ذکر ایام هفته
تصاویر تصادفی

نظرسنجی


آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
تدبیر در آیات قرآن
آیه قرآن

دانشنامه سوره های قرآن
سوره قرآن

کد همراه با قرآن
آیه قرآن تصادفی

کارنامه دفاع مقدس
جنگ دفاع مقدس

ارسال شده در جمعه 12 اردیبهشت 1393 ساعت 10:22 ب.ظ توسط شهرام رحیمیهواپیمای مالزی با شلیک موشک امریکایی نابود شد!

گزارش ها حاکی است که سیا از همان لحظات نخستین از متلاشی شدن هواپیما در اثر شلیک اشتباهی موشک از ناو امریکایی اطلاع داشته و دستور سکوت صادر کرده بود. رسانه ها نیز با ایجاد طوفانی از خبرها و مطالب هیجان انگیز و تخیلی، وظیفه گمراه کردن افکار را داشتند.
رسانه های غربی، اگرچه بسیار دیرهنگام، اما سرانجام دست از داستان پردازی درباره دخالت جن و روح و بیگانگان فضایی کشیده و به علت اصلی و منطقی نابودی هواپیمای مالزی پرداختند.

رسانه های جریان ساز امریکایی به ویژه سی ان ان، فاکس نیوز، ان بی سی و آسوشیتدپرس، در حالی بیش از دو ماه مردم جهان و سایر رسانه ها را با انواع و اقسام خبرها و مطالب مربوط به جن و پری و بیگانگان فضایی گمراه کردند، که از همان ابتدا علت سقوط هواپیمای بوئینگ 777 مالزی را می دانستند و عملکرد کم سابقه و عجیبشان در تولید و انتشار خبرهای فانتزی و زرد، تلاشی هدفمند برای دفاع از اعتبار و منافع ملی کشورشان بوده است.

از همان روز نخست حادثه نیز، اکثر کارشناسان عقیده داشتند تنها دلیلی که باعث ناپدید شدن آنی هواپیما شده، متلاشی شدن ناگهانی آن با انفجاری بسیار بزرگتر از یک بمب دست ساز بوده و به احتمال زیاد، هواپیما در اثر اصابت یک یا دو موشک قدرتمند، تکه تکه و نابود شده است.

کریس ریچاردز، نویسنده و گزارشگر نشریه انگلیسی میرور، یکی از نویسندگانی است که با فروکش کردن طوفان داستان پردازی های عجیب و غریب رسانه های امریکایی، توجهات را به تنها گزینه منطقی جلب کرده است.
کریس ریچاردز می نویسد: منطقی ترین احتمال این است که هواپیما در اثر شلیک موشک امریکایی، به عمد یا اشتباه، سقوط کرده و این کشور بخوبی آن را پنهان نگه داشته است.

جان چاکمن، مدیراجرایی و کارشناس امنیتی شرکت های نفتی کانادا معتقد است؛ موشک های جدید قطعات تکه تکه شده هواپیما را سوزانده یا ذوب و مچاله می کنند و حتی اگر بخشی از پیکره هواپیما باقی مانده باشد، در عمق شش کیلومتری و لابلای صخره ها و کوه های عظیم قعر اقیانوس ناپدید شده و ایالات متحده می تواند اطمینان داشته باشد که شواهد فیزیکی هرگز یافت نخواهد شد.

این مدیر باسابقه امنیتی می افزاید: این اتفاق بی سابقه ای نیست و ارتش امریکا حداقل سه بار هواپیماهای غیرنظامی را ساقط کرده است.

چاکمن درباره داستان پردازی های به ظاهر عقلانی تر رسانه های امریکایی می گوید: من علاقه ای ندارم درباره شب به خیر گفتن خلبان یا داستان های قطع شدن ارتباط رادیویی، تغییر مسیر و پرواز در ارتفاع پائین صحبت کنم. اما نمی دانم اگر این اتفاق ها رخ داده، چطور از دید ماهواره ها پنهان مانده است.

دکتر کوین بارت، نویسنده امریکایی نیز معتقد است سازمان های نظامی و اطلاعاتی امریکا، دقیقا می دانند که چه اتفاقی برای هواپیما افتاده است.

این نویسنده امریکایی می گوید؛ این هواپیما ناپدید نشده، بلکه همه شواهد از همان ابتدا نشان می داد که هواپیما سقوط کرده است.

کوین بارت تصریح کرد: دفتر سیا در آلیس اسپرینگز استرالیا دقیقا می داند چه اتفاقی افتاده و از جزئیات آن نیز با خبر است. جالب آنکه دولت مالزی نیز نه تنها اطلاعات لازم را از آنها گرفته، بلکه برای سرپوش گذاشتن بر واقعیت، هماهنگ با آنها عمل می کند.

اگر به عملکرد مقامات مالزی نگاه کنید به سادگی متوجه می شوید که تمام اقدامات آنها در مسیر سرپوش گذاشتن است.

وی می افزاید: غیر قابل تصور است که این هواپیما ساعت ها در مسیر اشتباه پرواز کرده باشد، آنهم در شرایطی که حتی بدون تجهیزات رادیویی نیز، جزایر مالدیو مانند نشانه و راهنما بر فراز اقیانوس عمل می کنند.

* همان زمان خبری در شبکه های اجتماعی امریکا منتشر شد که کارشناسان تسلیحات نظامی و برخی از نظامیان بازنشسته آن را تایید کرده و بحث های زیادی درباره آن مطرح شد. آنها عقیده داشتند که هواپیما در اثر شلیک موشک های جدید لیزری امریکا نابود شده و تنها اختلاف میان آنها این بود که گروهی، بروز اشتباه در سیستم پدافند خودکار یا خطای انسانی را عامل شلیک موشک می دانستند و گروه دیگر، اصرار دارند که موشک به عمد و به قصد آزمایش عملی شلیک شده است.

ساخت این سلاح جدید پیش از این در رسانه های امریکایی منتشر شده و نیروی دریایی امریکا نیز از تجهیز ناوگان هفتم به آنها خبر داده بود.

پنتاگون اعلام کرده بود سامانه جدید لیزری قرار است با هدف توسعه کاربرد علیه جت های جنگنده و نیز موشک های بالستیک به سطح های جدیدی از توانمندی ها نیز ارتقا یابد.
ناوشکن موشک انداز پینک نی، USS Pinckney DDG مجهز به سامانه شناسایی و ردیابی قدرتمند و موشک های هدایت شونده به اهداف پروازی، می تواند هرگونه هدفی را در محدده بسیار طولانی با استفاده از سیستم پرتاب عمودی، نابود کند.
این ناوشکن، مدتی پیش از حادثه هواپیمای مالزی، به عنوان نخستین ناو امریکایی پس از 70 سال وارد آبهای منطقه شد و پس از توقف در بندر مانیل و هنگ کنگ، برای تمرین نظامی وارد آبهای خلیج تایلند و دریای چین جنوبی شد.

کارکنان این ناو که در صفحه اینترنتی پینک نی و فیسبوک، پیام ها و خاطرات و رخدادهای روزمره خود را منتشر می کنند، محل حضور خود را به خانواده هایشان نشان داده بودند.

این ناوشکن، در روز ناپدید شدن هواپیمای مالزی، سرگرم تمرین نظامی در همان منطقه بود و کاربران امریکایی، پس از اطلاع از سانحه هوایی، در صفحه اینترنتی ناوشکن کامنت گذاشته و از آنها خواسته اند منطقه را جستجو کنند.
ناوشکن پینک نی سکوت کرده بود، اما کاربران برای آنها می نوشتند که یک هواپیما درست در نقطه ای که شما هستید ناپدید شده، سعی کنید به آنها کمک کنید!
این ناوشکن و نیروی دریایی امریکا در ساعات نخستین حادثه، مانور خود را متوقف کرده و سکوت می کنند. در شرایطی که ناوگان ویتنام که بسیار دورتر از آنها به این نقطه بوده، از دریافت آخرین سیگنال هواپیما خبر داده است، این ناوشکن مجهز به رادارهای پیشرفته، از هواپیمایی بوئینگی که بالای سرش پرواز می کرده، اظهار بی اطلاعی کرد.

پس از حدود هشت ساعت، به ناوشکن ماموریت داده می شود به جستجوگران ملحق شود، اما کاربری که خود را تفنگدار سابق نیروی دریایی معرفی می کند، همان زمان می نویسد که پینک نی ماموریت دارد شواهد احتمالی اصابت موشک خود به هواپیما را نابود کند.

* بی توجهی به اظهارات افراد عادی، چندان غیرطبیعی نیست، اما در آن زمان اظهارات کارشناسان و چهره های مطرح نیز، بایکوت و یا در دریایی از داستان های جن و پری گم می شد.
مدیر دایره سوانح شرکت بوئینگ، همان روز تصریح کرد؛ حادثه به قدری ناگهانی و سریع بوده که خلبان حتی فرصت غافلگیر شدن نیز نداشته است. روشن است که هواپیما منفجر شده و از آنجایی که قطعات بزرگی از آن باقی نمانده، مشخص است که انفجار، با مواد پرقدرتی صورت گرفته که تمام حجم هواپیما را متلاشی کرده و قطعات، سوخته و یا ذوب شده اند.

آنها به صورت تلویحی، شلیک موشک به هواپیما را تایید می کنند و شناسایی منبع شلیک موشک را بر عهده کارشناسان این زمینه می گذارند.

در آن منطقه، نیروهای نظامی کشورهای اندونزی، مالزی، ویتنام و کامبوج، حتی اگر بخواهند هم نمی توانند یک شی پرنده را در ارتفاع 35 هزار پایی هدف قرار دهند و تنها یگانی که قابلیت چنین کاری را دارد، ناوشکن پینک نی، بزرگترین ناو در کلاس برک و تنها ناو مجهز به انواع موشک های ضد هوایی، ضد سطحی و ضد زیر دریایی مستقر در جنوب شرقی آسیا است که از قضا در چند مایلی نقطه ناپدید شدن هواپیما قرار دارد.


بسیجی با خدا  |  Designed By basijibakhoda
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو