بسیجی باخدا
تا زنده ام و نفس میکشم شکرت میکنم خدا

خطا از من است، می دانم. از من که سالهاست گفته ام "ایاک نعبد"، اما به دیگران هم دلسپرده ام. از من که سالهاست گفته ام " ایاک نستعین" ، اما به دیگران هم تکیه کرده ام. اما رهایم نکن... بیش از همیشه دلتنگم... به اندازه ی تمام روزهای نبودنم..."
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
تقویم امروز
تاریخ روز
وضعیت آب و هوا
حدیث
ذکر ایام هفته
تصاویر تصادفی

نظرسنجی


آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
تدبیر در آیات قرآن
آیه قرآن

دانشنامه سوره های قرآن
سوره قرآن

کد همراه با قرآن
آیه قرآن تصادفی

کارنامه دفاع مقدس
جنگ دفاع مقدس

ارسال شده در جمعه 16 خرداد 1393 ساعت 06:11 ب.ظ توسط شهرام رحیمی

موضوع : فرهنگی , 

سلامتی بچه های قدیم كه با ذغال واسه خودشون سیبیل میذاشتن تاشبیه باباهاشون بشن نه بچه های الان كه ابروها شونو بر میدارن تاشبیه مادراشون بشن
ارسال شده در جمعه 16 خرداد 1393 ساعت 06:09 ب.ظ توسط شهرام رحیمی


کجایید سبک بالان عاشق
کجایید غیرتی ها
کجایید مرزداران ایران
کجاییدمنتظران مهدی...
کجایید ببینید که ناموس های که برایشان جنگیدید چه شدندند کجایید شهدا؟؟؟؟؟؟؟؟

موضوع : بیانات مقام معظم رهبری , 

اخلاق مخالفت داشتن با دیگران :

من میخواهم عرض بكنم به جوانان عزیزمان، جوانهاى انقلابى و مؤمن و عاشق امام، كه حرف میزنند، مینویسند، اقدام میكنند؛ كاملاً رعایت كنید.

اینجور نباشد كه مخالفت با یك كسى، ما را وادار كند كه نسبت به آن كس از جاده‌ى حق تعدى كنیم، تجاوز كنیم، ظلم كنیم؛ نه، ظلم نباید كرد. به هیچ كس نباید ظلم كرد.

من یك خاطره از امام نقل كنم. ما یك شب در خدمت امام بودیم. من از ایشان پرسیدم نظر شما نسبت به فلان كس چیست - نمیخواهم اسم بیاورم؛ یكى از چهره‌هاى معروف دنیاى اسلام در دوران نزدیك به ما، كه همه نام او را شنیدند، همه میشناسند - امام یك تأملى كردند، گفتند: نمیشناسم. بعد هم یك جمله‌ى مذمت‌آمیزى راجع به آن شخص گفتند. این تمام شد.

من فرداى آن روز یا پس‌فردا - درست یادم نیست - صبح با امام كارى داشتم، رفتم خدمت ایشان. بمجردى كه وارد اتاق شدم و نشستم، قبل از اینكه من كارى را كه داشتم، مطرح كنم، ایشان گفتند كه راجع به آن كسى كه شما دیشب یا پریشب سؤال كردید، «همین، نمیشناسم». یعنى آن جمله‌ى مذمت‌آمیزى را كه بعد از «نمیشناسم» گفته بودند، پاك كردند.

ببینید، این خیلى مهم است. آن جمله‌ى مذمت‌آمیز نه فحش بود، نه دشنام بود، نه تهمت بود؛ خوشبختانه من هم بكلى از یادم رفته كه آن جمله چه بود؛ یعنى یا تصرف معنوى ایشان بود، یا كم‌حافظگى من بود؛ نمیدانم چه بود، اما اینقدر یادم هست كه یك جمله‌ى مذمت‌آمیزى بود. همین را ایشان آن شب گفتند، دو روز بعدش یا یك روز بعدش آن را پاك كردند؛ گفتند: نه، همان نمیشناسم. ببینید، اینها اسوه است؛ «لقد كان لكم فى رسول‌اللَّه اسوة حسنة».

خطبه‌هاى نماز جمعه‌ى تهران در حرم امام خمینى (ره) - ۱۳۸۹/۰۳/۱۴
ارسال شده در جمعه 16 خرداد 1393 ساعت 06:08 ب.ظ توسط شهرام رحیمی


سید حسن نصرالله

اسرائیل از خانه عنکبوت هم سست تر است.
ارسال شده در جمعه 16 خرداد 1393 ساعت 06:05 ب.ظ توسط شهرام رحیمی


یک توصیه خاص برای مردان:
♥•٠·
همه دوست دارند زن عفیف و پاکدامنی داشته باشند
اما باید این را هم بدانند که آن زن هم , " پاک بودن تو را " معیار ازدواج خویش قرار داده است
پس برای یک رابط مستحکم تر با همسفرت پاکدامنی خویش را در اولویت و سرآغاز فصل زندگی خود قرار بده

در قرآن کریم آیه 26 سوره مبارکه نور آمده است که مردان پاک، نصیب زنان پاک می شوند: «الْخَبِیثاتُ لِلْخَبِیثِینَ وَ الْخَبِیثُونَ لِلْخَبِیثاتِ وَ الطَّیِّباتُ لِلطَّیِّبینَ وَ الطَّیِّبُونَ لِلطَّیِّباتِ ...»: زنان ناپاک از آن مردان ناپاکند، و مردان ناپاک نیز به زنان ناپاک تعلّق دارند و زنان پاک از آن مردان پاک، و مردان پاک از آن زنان پاک اند» و ما اگر انتظار رسیدن به همسری پاک و مۆمن را داریم باید خودمان هم پاک و مۆمن واقعی (همان گونه که از همسرمان انتظار داریم) شویم؛ البته این بُعد معنوی اش بود. اگه در ابعاد دیگر نیز از همسر آینده تان انتظاراتی دارید؛ باید سعی کنید تا خودتان را به آن ویژگی ها نزدیک کنید.
ارسال شده در جمعه 16 خرداد 1393 ساعت 06:04 ب.ظ توسط شهرام رحیمی


علامه طباطبایی بر این باور است كه قوانین بشری نمی تواند جای قوانین الهی را بگیرد و خلا آن را پر كند، زیرا از دو جهت كاستی دارد:
نخست آن كه قوانین بشری نسبت به آغاز و انجام انسان بی اعتنا است و تنها به تنظیم روابط انسان ها در محدوده زندگی دنیوی می پردازد، حال آن كه زندگی اجتماعی دنیوی بخشی از زندگی جاودانه انسان و تأثیرگذار در بخش دیگر است. بنابراین قوانینی كه این واقعیت را نادیده بگیرد و مقطعی از زندگی را بدون ارتباط و تأثیر آن در كل زندگی سامان دهد، طبعاً نمی تواند برای رستگاری انسان سودمند باشد.
دیگر آن كه بشر به دلیل عدم شناخت از ابعاد و گستره وجود انسان و عدم آگاهی دقیق از استعدادها و لغزشگاه های وی، نمی تواند قوانین منطبق با واقعیت وجودی انسان كه از آن به «فطرت» تعبیر می شود، وضع كند. آنچه بشر وضع می كند تنها با نگاه به بخش محدودی از واقعیت وجودی انسان، آن هم آمیخته با وهم و پندار صورت می گیرد و از همین رو در مجموعه قوانین موضوعه بشری، موارد خلاف فطرت، مانند تجویز همجنس بازی، سقط جنین، روسپی گری و… فراوان وجود دارد.
ارسال شده در جمعه 16 خرداد 1393 ساعت 06:04 ب.ظ توسط شهرام رحیمی


خدایا به حق فاطمه زهرا سلام الله علیها ...
ارسال شده در جمعه 16 خرداد 1393 ساعت 06:03 ب.ظ توسط شهرام رحیمی

موضوع : حجاب ,  فرهنگی , 

لبــــاس تــــقـــــــوا برای شما از هر لباسی بهتر است ...

یَا بَنِی آدَمَ قَدْ أَنزَلْنَا عَلَیْكُمْ لِبَاسًا یُوَارِی سَوْءَاتِكُمْ وَرِیشًا وَلِبَاسُ التَّقْوَىَ ذَلِكَ خَیْرٌ ذَلِكَ مِنْ آیَاتِ اللّهِ لَعَلَّهُمْ یَذَّكَّرُونَ. اعراف/26

ای فرزندان آدم ، برای شما جامه ای فرستادیم تا شرمگاهتان را بپوشد و، نیز جامه زینت و جامه پرهیزگاری از هر جامه ای بهتر است و این یکی ازآیات خداست ، باشد که پند گیرند
ارسال شده در جمعه 16 خرداد 1393 ساعت 06:01 ب.ظ توسط شهرام رحیمی

موضوع : دفاع مقدس ,  شهدا , 

زندگی نامه ی شهید محمود كاوه

به سال 1340 در مشهد مقدس، در خانواده ای مذهبی و دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت(ع) متولد شد..

پدرش كه از كسبهْ متعهد به شمار می آمد، در دوران ستمشاهی و اختناق، با علماء و روحانیون مبارز از جمله: حضرت آیت الله خامنه ای، شهید هاشمی نژاد و شهید كامیاب ارتباط داشت..

وی كه برای تربیت فرزندش اهمیت زیادی قائل بود، محمود را همراه خود به مجالس و محافل مذهبی و نماز جماعت می برد و از این راه فرزندش را با مكتب اهل بیت(ع) و تعالیم انسان ساز اسلام آشنا می كرد..

شهید كاوه دوران تحصیلات ابتدایی را در چنین شرایطی سپری كرد و از آنجا كه خواست پدرش به هنگام تولد محمود، این بود كه وی را در سلك صالحان و پیروان واقعی مكتب اسلام قرار دهد، با علاقه قلبی و مشورت پدر وارد حوزه علمیه شد و همزمان، تحصیلات دوران راهنمایی و دبیرستان را نیز ادامه داد..

با شروع جریانات انقلاب، او كه جوانی با نشاط، فعال و مذهبی بود با شركت در محافل درسی مسجد جوادالائمه(ع) كه در آن زمان از مراكز تجمع نیروهای مبارز بود، از هدایتها و تعالیم حضرت آیت الله خامنه ای بهره های فراوانی برد و ره توشه های همین تعالیم را با خود به محیط دبیرستان و میان دانش آموزان منتقل می نمود..

او در دبیرستان به عنوان محور مبارزه شناخته می شد و با علاقه وافر به پخش اعلامیه های امام خمینی(ره) می پرداخت و فعالانه در درگیریهای زمان انقلاب شركت داشت..

با پیروزی انقلاب اسلامی شهید كاوه جزو اولین عناصر مؤمن و متعهدی بود كه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهر مقدس مشهد پیوست و پس از گذراندن یك دوره آموزش شش ماهه چریكی، به آموزش نظامی برادران سپاه و بسیج پرداخت..

پس از آن برای حفاظت از بیت شریف امام در یك ماموریت شش ماهه به تهران عزیمت كرد و با شروع جنگ تحمیلی، به همراه تعدادی از نیروهای خراسان به جبهه های جنوب اعزام شد..

مدتی بعد به علت نیاز شدیدی كه پادگان به مربی داشت، او را برای آماده سازی و آموزش به مشهد فرا خواندند..

به دنبال عملیات سرنوشت ساز نیروهای سپاهی در محورهای مختلف كردستان و همزمان با تشكیل تیپ ویژه شهدا، شهید كاوه به عنوان فرمانده عملیات این تیپ انتخاب شد..

پس از مدت كوتاهی از فعالیت او در این مسئولیت(كه با آزادسازی بسیاری از مناطق همراه بود) آوازه تیپ ویژه شهدا، آنچنان ضد انقلاب را متحیر ساخت كه به كلی روحیه خود را از دست داد و در مقابل هر یورش رزمندگان اسلام، فرار را بر قرار ترجیح می داد و می دانست كه مقاومت در مقابل این یگان جز خسارت و نابودی ثمری نخواهد داشت..

آزادسازی سد بوكان و جاده 47 كیلومتری آن، جاده صائین دژ به تكاب، با پاكسازی منطقه كیلو و أشتوزنگ، آزادسازی محور استراتژیك پیرانشهر به سردشت كه به عنوان مركزیت و نقطه ثقل ضد انقلاب بشمار می آمد و منجر به انهدام مركز رادیویی آنها و فتح ارتفاعات مهم مرزی منطقه الواتان و آزادسازی زندان دوله تو و كشتن بیش از 750 نفر از ضد انقلاب گردید، از جمله نبردهای تهاجمی بود كه توسط شهید كاوه به اجرا گذاشته شد..

او پس از شهادت سرداران رشید اسلام، شهید ناصر كاظمی، شهید محسن گنجی زاده و شهید محمد بروجردی در خرداد 1362 رسما به فرماندهی تیپ منصوب گردید..

بنا به صلاحدید فرماندهی محترم سپاه در تاریخ 29 تیر 1362 تیپ ویژه شهدا ماموریت یافت تا در عملیات برون مرزی والفجر 2 كه در منطقه حاج عمران انجام می گرفت شركت نماید..

در این عملیات شهید كاوه با هدایت قوی رزمندگان، اهداف از پیش تعیین شده تیپ از جمله: ارتفاعات 2519 را با موفقیت به تصرف در آورد..

همزمان با عملیات والفجر 4 مأموریت پاكسازی محور سردشت از لوث وجود ضد انقلاب(دمكرات ها و منافقین) به این تیپ واگذار شد..

رزمندگان غیور و سلحشور نیز ضمن تسلط به ارتفاعات مرزی كوه سیر، قوری، تالشو روستای اسلام آباد، مركز رادیویی منافقین و مقر دمكرات ها را تصرف كردند..

شهریور ماه 1365 روزی كه روح این سردار شجاع اسلام و سرباز وارسته حضرت بقیة الله(عج) در عملیات كربلای 2 بر بلندای قله 2519 حاج عمران به پرواز در آمد، دل صخره و كوه، یاد و خاطره شجاعت او را در خود ثبت كرد..

آن روز، كاوه مزد جهاد را كه شهادت بود، دریافت كرد و به بارگاه الهی فرا خوانده شد..
ارسال شده در پنجشنبه 8 خرداد 1393 ساعت 10:54 ق.ظ توسط شهرام رحیمی

موضوع : حجاب , 

پیامبر خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم می فرماید:

چه خوب فرزندانی هستند دخترانِ با حجاب. هر کس یکی از آنها را داشته باشد،

خداوند آن را برای وی پوششی از آتش دوزخ قرار می دهد و هر کس دو تا

داشته باشد، خداوند به خاطر آنان، او را وارد بهشت می سازد و

اگر سه دختر یا مانند آن خواهر داشته باشد،

جهاد و صدقه ای استحبابی از او بر می دارد.


دختران چادری اینگونه اند


تعداد صفحات : 2

 | 1 |  2 | 
بسیجی با خدا  |  Designed By basijibakhoda
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic